Достапни линкови

Токио: Северна Кореа ветила прифаќање меѓународни инспектори за нуклеарната програма


Јапонскиот премиер Јунихиро Коизуми денеска изјави дека Северна Кореа ветила дека ќе прифати меѓународни инспектори за нејзината нуклеарна програма. Коизуми додаде дека лидерот на Северна Кореа Ким Јонг Ил го дал ова ветување на сребата со него што во вторникот се одржа во Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG