Достапни линкови

Иран: Повик до ОН да преземат се за спречување воен напад врз Ирак


Иранскиот претседател Мухамед Катами ги повика Обединетите Нации да ги превземат сите мерки за спречување воен напад врз Ирак. Во телефонскиот разговор со генералниот секретар Кофи Анан, Катами ветил дека ќе стори се што е во негова моќ за да се избегне крвопролевање во регионот.
XS
SM
MD
LG