Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш - Хавел


Чешкиот претседател Вацлав Хавел денеска во Вашингтон ќе се состане со американскиот претседател Џорџ Буш. Најавени се разговори за чешко-американските односи, ситуацијата во Ирак и за безбедноста за време на престојниот самит на НАТО, што ќе се одржи во ноември во Прага.
XS
SM
MD
LG