Достапни линкови

Црвен Крст: Потрага по 23 илјади исчезнати на Балканот


Меѓународниот црвен крст соопшти дека сеуште е во потрага по 23 илјади изчезнати луѓе за време на војната на Балканот, најмногу во Босна и на Косово. Портпаролот Барбара Хинтерман изјави дека веројатно многумина од изчезнатите се убиени и закопани во масовни гробници.
XS
SM
MD
LG