Достапни линкови

Пјонг Јанг: Прва средба меѓу лидерите на Јапонија и Северна Кореа


Во Пјонг Јанг се одржува прва средба на лидерите на Јапонија и Северна Кореја. Една од темите на разговорите меѓу јапонскиот премиер Јунихиро Куизуми и севернокорејскиот лидер Ким Ил Јунг е нормализација на односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG