Достапни линкови

Тајланд: Разговори за прекин на насилствата


Претставници на владата на Шри Ланка и на Тамилските тигри денеска во едно пристаниште во Тајлнад започнаа разговори со цел да и биде ставен крај на скоро дваесет годишната граѓанска војна во земјата. Во неа досега загинаа над шеесет и четири илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG