Достапни линкови

Авганистан: Нападнати две американски бази


Во текот на изминатата ноќ во источен Авганистан, како што јавуваат агенциите, со ракети биле нападнати две американски воени бази. Се додава дека во досега најголемите напади немало мртви или ранети.
XS
SM
MD
LG