Достапни линкови

САД: Разбиена терористичка ќелија


Американските власти соопштиле дека разбиле една терористичка ќелија која дејствувала на терироријата на Соединетите Држави. Станува збор за група од 5 јеменски државјани што вчера се уапсени во полициска акција во државата Њујорк.
XS
SM
MD
LG