Достапни линкови

Пакистан: Шест повредени во експлозија на подметната бомба


Шест лица се повредени од кои тројца сериозно во експлозија на подметната бомба во еден патнички автобус во јужен Пакинстан. Полициски извори соопштија дека станува збор за терористички напад за кој сеуште ниту една група не презела одговорност.
XS
SM
MD
LG