Достапни линкови

Хрватска: Уапсени двајца осомничени за воени злосторства


Хрватските власти уапсиле двајца осомничени за злосторства извршени врз српски цивили за време на војната во Хрватска. Се сомнева дека уапсените се одговорни за убиството на 19 цивили во Павлин Двор во Славонија во декември 91-ва.
XS
SM
MD
LG