Достапни линкови

Прага: Двајца чешки војници загинале на Косово


Двајца чешки војници од составот на КФОР загинале, а тројца се повредени во превртувањето на нивното оклопно возило на Косово. Како што е соопштено генералштабот на чешката армија востановил анкетна комисија што треба да ги утврди причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG