Достапни линкови

Брисел: ЕУ ја предупреди Русија да не презема воена акција во Грузија


Европската Унија ја предупреди Русија да не презема воени акции во Грузија за да ги уништи чеченските бунтовници за кои москва тврди дека се во грузискиот регион Панкиси. На средбата со шефот на руската дипломатија Игор Иванов еврокомесарот Крис Патен и министерот за надворешни работи на Данска која е актуелен председавач со Унијата било речено дека каква било руска интервенција во Грузија е неприфатлива.
XS
SM
MD
LG