Достапни линкови

Вашингтон: Буш ја продолжи состојбата на готвност уште една година


Американскиот претседател Џорџ Буш прогласи дека состојбата на готовност во Соединтетите Држави се продолжува на уште една година. Причина за ова, како што изјави Буш, е постојаната закана од терористички напади.
XS
SM
MD
LG