Достапни линкови

Амстердам: Уапсен лидерот на екстремистичкото движење на Курдите


Во Амстердам е уапсен лидерот на екстремистичко движење на ирачките курди наречено Ансар ал-Ислам. Американските власти тврдат дека ова движење и неговите активности се поврзани со терористичката мрежа на Ал-Каеда.
XS
SM
MD
LG