Достапни линкови

Рафа: Еден Палестинец убиен, десет уапсени


Еден Палестинец бил убиен, а шестмина други повредени при синоќешниот упад на израелската војска во областа Рафа во Појасот Газа, јавија новинските агенции. Во соопштението на израелските сили за безбедност се наведува дека во оваа акција биле уапсени десетмина Палестинци под сомневање дека учествувувале во терористичките напади против Израелците.
XS
SM
MD
LG