Достапни линкови

Кашмир: 22 лица убиени во последните 24 часа


Во последните 24 часа, само неколку дена пред изборите во Кашмир се убиени најмалку 22 лица. Според индиските власти зад сите инциденти стојат исламските милитанти кои се спротивставуваат на индиската управа во оваа провинција што се граничи со Пакистан. Њу Делхи го обвинува Исламабад дека ги вооружува милитантите и им дава засолниште.
XS
SM
MD
LG