Достапни линкови

Авганистан: Карзаи ги обвини Талибанците за обидот за атентат


Авганистанскиот председател Хамид Карзаи ги обвини Талибанците дека стојат за неодамнешниот обид за атентат врз него. Тој рече оти е убеден дека лидерот на Талибанците Мула Омар е сеуште жив и дека ќе биде уапсен.
XS
SM
MD
LG