Достапни линкови

Сицилија: Уапсени 15 Пакистанци поврзани со Ал Каеда


Италијанската полиција на Сицилија уапси 15 Пакистанци за кое постои сомневање дека се членови на Ал-Каеда. Според тврдењето на полицијата пронајдени се документи што ја докажуваат поврзаноста на уапсените со терористиката мрежа на Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG