Достапни линкови

Брисел: ЕУ бара Иран да го признае Израел


Европската Унија побара од Иран да го признае Израел и да се приклучи кон меѓународната борба против тероризмот. На разговорите со државниот врв во техеран европска делегација побарала од Иран да ги потпише, ратификува и спроведе сите меѓународни договори за забрана на оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG