Достапни линкови

Саудиска Арабија: Земјата не е одговорна за терористичките напади од лани


Саудиска Арабија не е одговорна за нападите на 11 септември иако нејзини државјани учествуваа во нив - изјави денеска министерот за одбрана на таа земја Султан Бен Азиз. Имено 15 од 19-те киднапери на авионите што ги извршија терористичките напади во Соединетите Држави потекнуваат од Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG