Достапни линкови

Арафат: Осуда на нападите врз израелски цивили


Палестинскиот лидер Јасер Арафат, во денешното обраќање во палестинскиот парламент, изјави дека тој ги осудува сите акти на тероризам врз израелските цивили. Според Арафат, светот очекува јасна порака од Палестинците дека се подготвени за мировни преговори со Израел.
XS
SM
MD
LG