Достапни линкови

Камчатка: Загина шефот на рускиот совет за безбедност


Во сообраќајна несреќа на Рускиот полуостров Камчатка 5 лица загинале, а 9 се повредени, меѓу кои и шефот на рускиот совет за безбедност Владимир Рушаило. Руските агенции јавија дека несреќата ја предизвикал пијан возач. Во првата половина од годинава, во сообраќајни несреќи во Русија загинале над 12 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG