Достапни линкови

Њујорк Тајмс: Интервју на Жак Ширак


Францускиот претседател Жак Ширак во денешното интервју во весникот Њујорк Тајмс оцени дека воената акција против Ирак не е невозможна под услов таква одлука да донесе Советот за безбедност на Обединетите Нации. Ширак го повтори своето несогласување со каква било унилатерлана акција на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG