Достапни линкови

Газа: Убиени двајца Палестинци


Израелски тенкови и оклопни возила изутрината влегле во појасот Газа како одговор на нападите на милитантите, при што биле убиени двајца Палестинци. Воени извори во Ерусалим соопштија дека акцијата има прецизна цел, не давајќи други детали.
XS
SM
MD
LG