Достапни линкови

СП Кошарка: Југославија против Аргентина во финалето


Репрезентациите на Југославија и Аргентина вечерва ќе се борат за златниот медал на СП во кошарка што се одржува во Индијанополис. Во синоќешното полуфинале Југословените ја совладаа селекцијата на Нов Зеланд со 89:78, а Аргентина ја совлада Германија со 86:80.
XS
SM
MD
LG