Достапни линкови

Индија: 30 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 30 лица загинале, а 15 се повредени во сообраќајна несреќа во Северна Индија. До несреќата дошло кога еден патнички автобус слетал од патот и паднал во река.
XS
SM
MD
LG