Достапни линкови

Лондон: Средбата Буш – Блер не е советување за војна против Ирак


Официјален Лондон ги дематираше тврдењата дека денешната средба меѓу американскиот претседател Џорџ Буш и британскиот премиер Тони Блер преставува советување за војна. Медиумите имено пренесуваат дека на средбата меѓу Буш и Блер клучна тема ќе биде можната воена акција против Ирак поради страхувањата дека режимот на Садам Хусеин развива оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG