Достапни линкови

Белград: Потребни 40 милиони евра за расчистување на неексплодираните бомби на НАТО


На Србија ќе и бидат потребни 40 милиони евра за расчистување на неексплодираните бомби и проектили од нападите на НАТО во пролет 99-тата. Според центарот за расчистување на мини и експлозиви најмалку на 50 локации, меѓу нив и во Белград, се регистрирани неексплодирани бомби.
XS
SM
MD
LG