Достапни линкови

Турција: 12 загинати и 50 повредени во сообраќајна незгода


12 лица загинале, а најмалку 50 се повредени во судир на камион со патнички автобус во централна Турција. Поради лошата состојба на повредените се стравува дека билансот на жртвите би можел да биде поголем. До несреќата дошло во провинцијата Конија, 300 километри јужно од Анкара.
XS
SM
MD
LG