Достапни линкови

Тајван: Вонредна состојба поради тајфун


Две лица се сметаат за исчезнати, а илјада и петсотини се евакуирани поради силниот тајфун што денеска го погоди северниот дел на Тајван. Во земјата од вчера е прогласена вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG