Достапни линкови

Газа: Акција на израелската војска


Израелската војска рано изутрината спроведе рација во градот Деир ал-Балах, во областа Газа и уапси еден од локалните лидери на милитантната група Исламски Џихад. До ова доаѓа по убиството на двајца израелски војници и уништувањето на еден тенк што во областа Газа го извршиле палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG