Достапни линкови

Мексико: Спречување на финансирањето на терористичките мрежи


Министрите за финансии на Соединетите Држави, Русија и 18 земји од азиско-пацифичкиот регион на конференцијата во Мексико се согласија да ги зајакнат мерките за спречување на финансирањето на терористичките мрежи. Деталјите на планот што бил разгледуван на состанокот на министрите од земјите на АПЕК не се соопштени.
XS
SM
MD
LG