Достапни линкови

Киргистан: Обид за атентат на шефот на службата за безбедност


Шефот на службата за безбедност на Киргистан Мисир Аширкулов е полесно повреден во обид за атентат врз него извршен доцна синоќа. Како што е соопштено врз Аширкулов била фрлена граната. Напаѓачот и мотивот за атентатот не се соопштени.
XS
SM
MD
LG