Достапни линкови

СП Кошарка: Југославија против Нов Зеланд и Германија против Аргентина во полуфиналето


Во полу-финалето на светското првенство во Кошарка во Индијанополис ќе играат Југославија против Нов Зеланд и Германија против Аргентина. Во четврт-финалето, Југославија ги совлада Соединетите Американски Држави 81 спрема 78, Нов Зеланд беше подобар од Порторико 65 спрема 63, Германија ја победи Шпанија 70 спрема 62, а Аргентина беше подобра од Бразил 78 спрема 67.
XS
SM
MD
LG