Достапни линкови

Ал Џезира: Ќе бидат емитувани интервјуа со припадници на Ал Каеда


Катарската телевизија Ал Џезеира најави дека ќе емитува интревју со двајца припадници на Ал Каеда кои потвриле дека учествувале во планирањето на терористичките напди на 11-ти септември минатата година. Интервјуата се снимани на тајна локација, но не е познато кога.
XS
SM
MD
LG