Достапни линкови

Газа: Израелците повторно поставија контролни пунктови


Израелската армија повторно постави контролни пунктови во појасот Газа со цел да го спречи движењето на терористите. Изутрината израелски хеликоптери уништија една фабрика во Газа за која постоело сомневање дека произведува оружје, а во престрелка во Џенин израелските сили убиле двајца Палестинци.
XS
SM
MD
LG