Достапни линкови

Вашингтон: Буш почнува со разговорите за соборување на Хусеин


Американскиот претседател Џорџ Буш се очекува денеска да ги започне телефонските разговори со лидерите на Русија, Кина и Франција за соборување на режимот на ирачкиот претседател Садам Хусеин. Буш најави дека ќе им ја образложи неопходноста од интервенција против режимот во Багдад, кој, според него, е сериозна закана за светската безбедност.
XS
SM
MD
LG