Достапни линкови

Кабул: 15 загинати и 20 повредени во експлозија


Најмалку 15 луѓе загинале, а повеќе од 20 се повредени во експлозија Кабул. Експлозијата се случила во деловниот центар на главниот град на Авганистан. Сеуште нема информации за причините на несреќата, но според медиумите кои се повикуваат на очевидци станува збор за експлозив подметнат во два автомобила.
XS
SM
MD
LG