Достапни линкови

Вашингтон: Конференција за начините за намалување на анти-американското расположение


Американскиот Стејт Департмент организира дводневна конференција посветена на начините за намалување на анти-американското расположение во светот, особено во арапските земји. На конференцијата која се одвива зад затворени врати се поканети 20-тина водечки експерти како и голем број владини службеници.
XS
SM
MD
LG