Достапни линкови

Москва: Отежнат сообраќај поради шумски пожари во околината на градот


Сообраќајот во Москва се одвива отежнато, а еден од аеродромите е привремено затворен поради густиот чад од силните шумски пожари што беснеат во околината на градот. Видливоста во Москва е намалена на 300 метри, а концентрацијата на отровни материи во воздухот е двапати поголема од дозволената.
XS
SM
MD
LG