Достапни линкови

Братислава: Опозиционата СМЕР со најголеми шанси за победа на изборите


Според последните истражувања на јавното мислење на претстојните парламентарни избори во Словачка најмногу шанси за победа има опозиционата партија СМЕР. Досега најсилната владеачка партија на премиерот Мечијар по прв пат ги загуби водечките позиции. Изборите во Словачка се закажани на 26-ти септември.
XS
SM
MD
LG