Достапни линкови

Москва: Путин бара засилување на борбата против дрогата


Рускиот претседател Владимир Путин денеска побара засилување на борбата против употребата и шверцот со дрога. Путин оцени дека досегашните напори на владата немале ефект и се заложи за нови мерки што ќе ја направат ефикасна борбата против троговијата и употребата на дрога во Русија.
XS
SM
MD
LG