Достапни линкови

Москва: Русија ќе испрати воена делегација во Тбилиси


Русија ќе испрати воена делегација што треба да ги провери наводите на Грузија дека руски авиони го бомбардирале регионот Панкиси во близина на границата со чеченија. Официјален Тбилиси имено обвини дека во потрага по чеченските бунтовници за кои Москва смета дека се стационирани во пограничниот дел со Чеченија го бомбардирале грузискиот регион при што едно лице е убиено.
XS
SM
MD
LG