Достапни линкови

Брисел: Според Патен почитување на правилата на ОН е најдобро за решавање на кризата со Ирак


Најдобар начин да се реши кризата со Ирак е почитување на правилата на Обединетите Нации и континуиран притисок врз Багдад да дозволи враќање да инспекторите за оружје. Ова го изјави комесарот за надворешна политика на Европската Унија Крис Патен во обраќањето до европскиот парламент.
XS
SM
MD
LG