Достапни линкови

Израел: Шарон се согласи на средба со палестински претставници


Израелскиот премиер Ариел Шарон изрази подготвеност да се сретне со високи претставници на палестинската власт за да се обнови дијалогот меѓу двете страни. Шарон не прецизираше со кој палестински лидер би разговарал и кога би можело да дојде до таква средба.
XS
SM
MD
LG