Достапни линкови

Вашингтон: Средба на Буш со претставници на конгресот


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска се среќава со лидерите на конгресот за да разговара околу политиката на Вашингтон кон Ирак. Буш претходно изјави дека сеуште не донел конечно решение за воен напад врз Багдад.
XS
SM
MD
LG