Достапни линкови

Јужна Кореа: Бројот на жртви во тајфунот се искачи на 119


Билансот на загинатите во тајфунот што викендот ја погоди Јужна Кореа се искачи на 119 лица. Истовремено 65 луѓе сеуште се сметаат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG