Достапни линкови

Авганистан: Воени заробеници Пакистанци се враќаат дома


Повеќе од стотина пакистански заробеници што се бореле на страната на Талибанците во Авганистан ќе бидат вратени во Пакистан. Станува збор за луѓе за кои е утврдено дека не се поврзани со Ал-Каеда. Според проценките уште илјада и 400 пакистанци се наоѓаат како воени заробеници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG