Достапни линкови

Јужна Кореа: 113 жртви на тајфунот Руса


Според најновите податоци во тајфунот Руса што ја погоди Јужна Кореа загинале 113 лица, а 71 сеуште се води како исчезнато. Првите проценки за матерјалната штета се 262 милиона долари. Властите во Сеул соопштија дека се евакуирани 27 илјади луѓа, а 16 илјади сеуште се одсечени од светот.
XS
SM
MD
LG