Достапни линкови

Чеченија: Убиени седум полицјајци лојални на Русија


Седум полицајци лојални на властите во Москва се убиени, а 11 ранети во судирот со чеченските сепаратисти. Агенцијата Интерфакс јави дека до судирот дошло во близина на градот Шали во југоисточна Чеченија.
XS
SM
MD
LG